Venkovní terasy

Podlahy do exteriéru v provedení jasan by vhodné nebyly, je to totiž dřevina, která nemá ráda vlhkost. Proto se vyvinula technologie pečení dřeva, nebo-li termoúpravy. K termizaci dochází v autoklávách, kde se ve vakuu za působení vysoké teploty 215°C (stupeň Intense) nebo 180°C (stupeň Medium) dřevo peče. Výsledkem je medově zbarvené dřevo, které rozměrově mnohem stabilnější než dřevo neupravené a hlavně, díky upečení živého dřeva, mnohem trvanlivější. A zrovna termojasan se touto úpravou dostává do nejvyšší třídy odolnosti, srovnatelně s exotickými dřevinami - životnost se uvádí až 50 let.

Výhodou je, že pečení dřeva je ekologické - není použito žádných chemikálií. Také se neplení deštné pralesy tak jako v případě exotických druhů.

Montáž teras je možná několika způsoby: přiznaně dvěma vruty na každý styk s podkladovou latí (rozteč max 40 cm) anebo pomocí skrytého kotvení:

Skryté spoje TENI - terasa termojasan profil D31 rozměr 20x132D31-20x132mm-thermory-ashThermory-teni-clip-1

- jednoduchá montáž s neviditelným spojem. Skladem.

Nacvakávací spoje JUAN - terasa termojasan profil D45J rozměr 21x118

- ideální pro realizaci vlastními silami. Pásky Juan jsou určeny pro 3 prkna, našroubují se k podkladovým latím a terasová prkna už se na ně velice snadno nacvaknou. Vrchní strana je frézovaná v mírném oblouku, to proto, aby se na ní nedržela voda a terasa tak byla ještě trvanlivější.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider slider

Návrat k masivu

Dobře opracované, vytříděné a vysušené masivní dřevo dělá v interiéru zázraky. Pozitivně působí na naše zdraví i psychiku a také na vědomí, že nebylo použito žádných dalších chemikálií, lepidel a dalších nepřírodních látek. Kdo myslí vážně na životní prostředí sebe i ostatních, vyhledává masiv.

 

 

Bez imitací

Přesycenost trhu laminem, linem či jinými podlahovinami, které se snaží imitovat kresbu dřeva, nás odvrací od čistého faktu, že příroda je kouzelnice a je nenapodobitelná. Naštěstí stačí pár chvil zamyšlení a vracíme se zpátky ke kouzlu masivního dřeva.

 

Luxusní terasa

Termojasan je k použití ve venkovním prostředí jak stvořený. Je tvrdý, trvanlivý a navíc dobře vypadá - ať už olejovaný pro udržení medové barvy anebo po oxidaci horních vrstev dřeva na sluníčku a jeho zešednutí do stříbřitě šedé.